Kadooğlu Enerji

Kadooğlu Holding bünyesinde yer alan Kadooğlu Enerji, hem ülke ekonomisine hem de çevreye duyarlı temiz enerji üreterek topluma faydalı olma ilkesi ile olarak kurulmuştur. Kadooğlu Enerji bünyesinde, ikisi üretim şirketi olan üç şirket bulunmakta, üretim şirketlerinden bir tanesi olan Kadooğlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.  içerisinde KALE Hidroelektrik santralini barındırmaktadır. Kale Hes santralinin gücü 17,10MWe olup yıllık 60.000.000 kWh elektrik üretme kapasitesine sahiptir.

Enerji üretimi yapan bir diğer şirket olan Kadooğlu Nazhan Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ise bünyesinde NAZHAN Hidroelektrik santrali projesini barındırmaktadır. Nazhan Hes, şu anda proje aşamasında olup önümüzdeki dönemde inşaatına başlanması planlanmaktadır. Bu tesisin kurulu gücü yaklaşık 15 MWe olup yıllık 40.000.000kWh elektrik üretmesi hedeflenmektedir.

Kadooğlu Enerji; önümüzdeki dönemde HES, rüzgâr enerjisi ve güneş enerjisi alanlarında önemli yatırımlar yaparak, enerji sektöründe varlığını büyüterek devam ettirme hedefini sürdürmektedir.